Nutné úpravy nastavení DNS pro MailPoet kvůli splnění nových požadavků na doručování e-mailů pro adresy na Google a Yahoo

Svět e-mailového marketingu se vyvíjí a nová pravidla pro odesílatele od Yahoo a Google, které platí od února 2024, vyžadují specifické kroky od všech odesílatelů, kteří posílají e-maily na poštovní schránky hostované Googlem a Yahoo. Největší český e-mailový poskytovatel Seznam.cz zmíněné zásady pro doručení také vyžaduje. Tyto změny nejsou pouze pro splnění požadavků, ale jsou to kroky směrem k efektivnějšímu a důvěryhodnějšímu e-mailovému marketingu.

Co se mění?

Zatímco dříve byly tyto změny považovány za doporučené postupy, od 1. února se z nich stávají požadavky:

 1. Nepoužívejte sdílené domény e-mailových adres třetích stran (jako například @gmail.com, @seznam.cz a @yahoo.com) jako e-mailovou adresu “Od” pro své marketingové kampaně a místo toho použijte e-mail na doméně webu.
 2. Pomozte poskytovatelům poštovních schránek ověřit, že e-maily odesíláte skutečně vy, a ne někdo, kdo se za vás snaží vydávat, a to nastavením DKIM a zveřejněním zásad DMARC pro doménu odesílatele a jeho e-mailové adresy “Od”.
 3. Posílejte pouze vyžádané a žádoucí e-maily, které vaše kontakty chtějí dostávat.
 4. Udržujte nízkou míru nevyžádaných zpráv pod 0,1 % (to znamená méně než 1 nevyžádaná zpráva na 1 000 e-mailů) a nikdy nepřekračujte více než 0,3 % (3 nevyžádané zprávy na 1 000 e-mailů).

Výše uvedené zásady by jste již měli dávno používat, ale z vlastní zkušenosti vím, že spousta webů je nedodržuje a pak zjišťují, že mají velmi malou míru doručitelnost odeslaných e-mailů.

Pokud používáte pro rozesílání e-mailů z vašeho WordPress webu MailPoet, je potřeba upravit nastavení DNS u vašeho správce domény. Nejčastěji je to pak poskytovatel hostingu (Wedos, Active24, WP hosting…) nebo registrátor domény (například Subreg.cz).

MailPoet vám s nastavením DNS velmi pomůže.

Nastavení DNS pro odeslání e-mailů z WordPress pomocí MailPoet

U většiny odesílatelů je třeba provést tři změny:

 • Nastavení domény odesílatele,
 • použití e-mailové adresy, která tuto doménu využívá,
 • a nastavení ověřování DMARC.

Jako uživatelé služby MailPoet jste již velmi pravděpodobně první dva kroky provedli.

Jak je případně udělat jsme psali v článku Průvodce nastavením MailPoet: Registrace a propojení s webem.

Než budete pokračovat v nastavení aktualizujte plugin MailPoet na nejnovější verzi.

Nejnovější verze pluginu MailPoet obsahuje nástroje, které vám pomohou provést potřebné změny.

Po aktualizaci pluginu běžte do MailPoet → Nastavení a uvidíte zde upozornění ohledně autorizace domény.

Autorizace domény MailPoet

 

Klikněte na tlačítko Authenticate domain.

Objeví se vyskakovací okno, které ukazuje, jaké DNS záznamy je třeba nastavit nebo které záznamy ještě potřebujete doplnit.

DNS pro MailPoet Okno s DNS informacemi si nechte otevřené a pokračujte do nastavení svého správce DNS, kde k doméně tyto údaje zadejte. Jedná se 2x o záznam CNAME a 2x o záznam TXT.

Pokud nebudete vědět, kde DNS nastavují, můžete požádat podporu svého správce nebo poptat nás a my vám to pomůžeme nastavit.

Jakmile máte DNS nastavené, klikněte na tlačítko Ověřte záznamy DNS.

Když je vše v pořádku, upozornění zmizí. Provedená změna DNS nemusí proběhnout hned a pokud ověření nebude po změně hned kompletní, nic se neděje. Dejte tomu 24h a pak zkuste přes vyskakovací okno v nastavení pluginu provést ověření znovu.

Proč byste měli tyto změny provést?

Tyto kroky jsou nezbytné pro zachování účinnosti a důvěryhodnosti vašeho e-mailového marketingu. Nejde jen o dodržování nových pravidel, ale i o to, aby se váš web vyvíjel spolu s digitálním prostředím a vy jste zajistili, že vaše e-maily úspěšně osloví vaše publikum. Zásadní je pochopit důsledky nepřizpůsobení se těmto novým pokynům. Jejich nedodržení by mohlo mít za následek:

 • Snížení míry doručení e-mailů: Vaše e-maily mohou začít přistávat ve složce nevyžádané pošty nebo nemusí být doručeny vůbec, což výrazně snižuje váš dosah.
 • Poškozená pověst odesílatele: Nedodržení pravidel může poškodit vaši pověst domény odesílatele, což ztíží budoucí oslovení vašich e-mailů, a to i mimo příjemce Google a Yahoo.
 • Potenciální zablokování e-mailů: V závažných případech může opakované nedodržování požadavků vést k zablokování vašich e-mailů hlavními poskytovateli e-mailových služeb.
 • MailPoet může omezit vaše kampaně: za určitých okolností může MailPoet vyžadovat, abyste pro svou doménu nastavili doménu odesílatele, abyste mohli pokračovat v zasílání hromadných marketingových kampaní.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru