Šablona Extra: Výborná magazínová šablona + čeština

Pokud vytváříte blog nebo webové stránky stylu zpravodajského serveru, blogu s recenzemi nebo e-magazínu, tak šablona Extra by mohla být právě to, co potřebujete. V tomto článku si šablonu Extra představíme a ukážeme, jaké funkce nabízí.

Extra je svými tvůrci (Elegant Themes) definovaná jako magazínová šablona. Nicméně skutečnost, že šablona Extra WordPress obsahuje výkonný nástroj pro vytváření stránek, nemluvě o mnoha dalších nastaveních a vlastnostech, znamená, že je to spíše univerzální šablona, kterou lze použít k různým účelům.

Šablona Extra WordPress Theme - tmavá verze
Extra: Tmavý design

Extra: Základní přehled

Jak bylo zmíněno, Extra je WordPress šablona od týmu Elegant Themes. Elegant Themes jsou jedni z nejoblíbenějších vývojářů prémiových šablon v komunitě WordPress a členství v jejich klubu má více než 450 000 lidí.

Mezi výhody připojení se do klubu Elegant Themes patří přístup a neomezené použití všech jejich 87 šablon a 6 pluginů. Včetně skvělé šablony Divi a pluginů Monarch a Bloom.

Extra WordPress šablona - elektronický obchod
Extra a WooCommerce

Recenze Extra šablony: Funkce

Jak už brzy uvidíte, Extra je plná užitečných funkcí. To, co však nejvíce zaujme je její design a vzhled, takže začneme u toho.

Vzhled a Design Extra šablony

Extra WordPress šablona - blog
Extra WordPress šablona – blog

S Extra nepřichází žádné přehnané efekty a animace, které můžete nalézt v některých dalších víceúčelových WordPress šablonách. Místo toho s touto šablonou získáte čistý a moderní vzhled, díky kterému nebudou stránky vypadat nudně.

Extra WordPress šablona - příspěvek z blogu
Extra WordPress šablona – příspěvek z blogu

S Extra budou mít vaše webové stránky profesionální vzhled, který je ideální pro serióznější zpravodajské a recenzní stránky, a zároveň je vhodnou volbou pro blog, který se používá k propagaci produktů a služeb.

Extra WordPress šablona- rozvržení blogu
Extra WordPress šablona- rozvržení blogu

Nicméně, díky možnostem úprav a integrovanému nástroji pro vytváření stránek, ke kterému se brzy dostaneme, budete mít spoustu možností, jak může váš web vypadat. To daleko přesahuje možnost jen spoléhat se na předem vytvořené šablony a rozvržení.

Extra byla vytvořena pro ty, kteří plánují publikovat hodně pravidelného obsahu.

Extra Drag and Drop (Uchop a upusť) nástroj pro tvorbu stránek

Extra WordPress šablona - uživatelské rozhraní
Extra WordPress šablona – uživatelské rozhraní

Část toho, co dělá Extra takovou flexibilní šablonou, je její integrovaný nástroj pro vytváření stránek. Extra v podstatě obsahuje stejný nástroj pro vytváření stránek jako Divi, jen v něm najdete specifické moduly.

Extra WordPress šablona Builder
Builder v šabloně Extra

To znamená, že získáte přístup k nástroji Divi Builder a jeho uživatelskému rozhraní. Tento nástroj je navíc neustále zdokonalován. S Extra je snadné začít vytvářet vlastní rozvržení příspěvků a stránek přesně podle vašich představ.

Extra WordPress šablona-rozvržení stránky
Extra: rozvržení stránky

Pomocí nástroje Builder můžete do svých webových stránek přidat například možnost překrývání obrázků s textem, přidání vlastních rozvržení sloupců a mnohem více.

Extra WordPress šablona-vlastní rozvržení
Extra: vlastní rozvržení
Protože každá šablona stránky v Extra byla vytvořena pomocí Builderu, tak ji můžete velmi snadno upravit a zajistit, že bude zcela podle vašich představ.

Moduly v Divi Builderu

Díky nástroji Divi Builder, který byl integrován do srdce šablony Extra, je velmi snadné vytvářet vlastní rozvržení, které by jinak nebylo možné vytvořit bez napsání vlastního kódu. Nejlepší vlastností je pak to, že celý obsah je tvořen pomocí různých modulů.
Extra WordPress šablona-Divi moduly
Extra: Divi moduly
Tyto obsahové moduly mohou být vloženy do příspěvků a stránek a umožní tak přidat na webové stránky mnoho prvků a funkcí, které by jinak vyžadovaly instalování dalších pluginů.
Některé ze seznamu obsahových modulů, které stojí za zmínku:
 • E-mailový formulář
 • Tlačítko a výzvy k akci
 • Kontaktní formulář
 • Galerie
 • Cenové tabulky
 • Reference
 • Slider

Chcete-li zajistit, aby se tyto obsahové moduly plynule integrovaly se zbytkem vašich webových stránek, můžete je pomocí jejich nastavení přizpůsobit. Prostřednictvím vizuálních nastavení získáte dostatečnou kontrolu nad tím, jak vypadají a fungují. Zatímco pokročilejší uživatelé mohou snadno přidávat vlastní CSS, aby jím nastavili ještě více přizpůsobený vzhled.

Rozvržení a vzhledy Extra šablony

Protože šablona Extra je zaměřená především na vytváření zpráv a webových stránek magazínového typu, dává smysl, že řada z jejích rozvržení je zaměřená především pro tento typ použití.

Extra WordPress šablona - volba domovské stránky
Extra: volba domovské stránky

Extra obsahuje dobrou nabídku rozvržení domovské stránky. Stejně tak obsahuje předpřipravené podstránky. Stačí jen si jen vybrat, načíst z knihovny a můžete upravovat.

Extra WordPress šablona-feed blogu
Extra: feed blogu

Stejně jako u rozvržení domovské stránky, najdete také několik různých rozvržení stránek pro archiv blogových příspěvků. Tyto blogové rozvržení fungují velmi dobře a usnadní návštěvníkům procházení obsahu.

Extra WordPress šablona-bez postranního panelu
Extra: rubirka bez postranního panelu

Když přijde na jednotlivá rozvržení příspěvků na blogu, je zde na výběr pár různých konfigurací postranního panelu. To zahrnuje i krásný design bez postranního panelu, který osloví třeba minimalisty.

Přehled nástroje pro publikování

Máte v plánu vytvářet recenze? Šablona Extra obsahuje užitečný nástroj, který převede standardní příspěvek na recenzi.

Extra WordPress šablona-okno hodnocení
Extra: okno pro hodnocení

Pomocí boxu pro hodnocení, který můžete najít při úpravě příspěvku v administraci, můžete jednoduše přidat celkové hodnocení obsahu. Tato informace může obsahovat kritéria hodnocení a procentuální skóre.

Extra WordPress šablona-náhled přehledu
Extra: náhled přehledu z recenze

Když pak publikujete příspěvek s recenzí, zobrazí se příslušný panel. To pomáhá poskytnout čtenářům rychlý přehled o recenzi a snadno pochopit hodnocení.

Extra WordPress šablona - hodnocení na hlavní stránce
Extra: hodnocení na hlavní stránce

Kromě toho, když návštěvníci prohlížejí obsah z domovské stránky nebo archivů, tak jsou příspěvky s recenzí zvýrazněny. Díky tomu je pro čtenáře snadné je najít.

Extra WordPress šablona - hodnocení uživatelů
Extra: hodnocení uživatelů

Extra také obsahuje integrovaný systém hodnocení uživatelů. Tento interaktivní prvek pak můžete prostřednictvím nastavení u příspěvků povolit nebo zakázat. Tímto způsobem umožníte čtenářům přidávat své vlastní hvězdičkové hodnocení vašemu obsahu.

Další funkce šablony Extra

Extra obsahuje řadu dalších skvělých vychytávek.

Vlastní nastavení postranních panelů

Extra WordPress šablona-přes celou šířku
Extra: obsah přes celou šířku

Kromě toho, zda a kde se má nebo nemá postranní panel zobrazit, si také můžete ihned u příspěvku vybrat, jaký postranní panel se bude na dané stránce nebo příspěvku zobrazovat. Tím se podstatně urychlí postup tvorby obsahu. Také to usnadňuje méně zkušeným uživatelům využití dynamických postranních panelů.

Extra WordPress šablona-nastavení Extra
Extra: box nastaven

Prostřednictvím boxu nastavení šablony Extra, který se zobrazí na obrazovce úpravy příspěvku, můžete určit, zda jednotlivé příspěvky a stránky dokonce vůbec mají mít postranní panel. To je skvělé pro ty příležitosti, kdy chcete publikovat obsah přes celou šířku stránky.

Animované záhlaví

Extra WordPress šablona-velké záhlaví
Extra: Velké záhlaví

Pokud shlédnete demo Extra šablony, všimnete si, že zahrnuje animovanou hlavičku. Vypadá pěkně a zaujme návštěvníky.

Extra WordPress šablona - malé záhlaví
Extra: Malé záhlaví

Jak se vaši návštěvníci posouvají dolů po stránce, velikost záhlaví se sníží a ustoupí obsahu. Vzhled a chování záhlaví můžete ovlivnit pomocí nástroje Přizpůsobit.

Mezi další funkce šablony Extra, které by vás mohly zajímat, patří:

 • Kompletní podpora WooCommerce pro vytvoření online obchodu,
 • nástroj pro vytváření stránek archivu,
 • podpora pro formáty příspěvku,
 • vlastní typ příspěvků projekty a portfólio,
 • podpora nástroje Přizpůsobit,
 • knihovna přednastavených šablon stránek,
 • vlastní widgety,
 • a další…

Jak vytvořit e-magazín s Extra šablonou

Ačkoli je Extra brána jako magazínová šablona, tak může být využita i k tvorbě jiných projektů. Od klasického blogu, až po online obchod a prakticky i vše mezi tím. Šablona Extra je  univerzálním nástrojem pro tvorbu webu.

Další dobrou zprávou je, že užívání Extra k vytvoření téměř jakéhokoli druhu webu je velmi přímočaré. Díky zabudované knihovně předpřipravených stránek a rozvržení můžete rychle aplikovat vhodný design a jen doplnit obsah.

Extra WordPress šablona - rozhraní Builderu
Extra: Rozhraní Builderu

Po načtení rozvržení můžete jednoduše přidat vlastní obsah prostřednictvím nástroje Divi Builder nebo začít přidávat a odstraňovat moduly, abyste dosáhli požadovaného rozložení obsahu.

Extra WordPress šablona - nastavení modulů Builderu
Extra: Nastavení modulů

Každý modul může být přizpůsoben pomocí jeho nastavení. Tím získáte kontrolu nad tím, jak modul vypadá a co obsahuje.

Extra WordPress šablona - vlastní CSS
Extra: Vlastní CSS u modulu

Pokročilejší uživatelé mohou snadno přidávat vlastní CSS, aby získali ještě větší kontrolu nad vzhledem modulů.

Kromě přizpůsobení vašich webových stránek na úrovni jednotlivých příspěvků a stránek, můžete také otevřít nástroj Přizpůsobit, který zajistí ještě více kontroly nad vzhledem webových stránek.

Extra WordPress šablona - Customizer
Extra: Přizpůsobit

Extra obsahuje působivou úroveň podpory nástroje Přizpůsobit, který nabízí okamžitý náhled na plánované změny.

Extra WordPress šablona - Menu Customizer(u)
Extra: Menu v Přizpůsobit

Přizpůsobit usnadňuje konfiguraci mnoha aspektů webu. Najdete v něm menu, oblast záhlaví, widgety, typografické nastavení, možnosti rozvržení, styly tlačítek a mnohem více.

Extra WordPress šablona - Customizer / písmo
Extra: Nastavení písma v Přizpůsbit

Nástroj Přizpůsobit slouží také k výchozí úpravě libovolného modulu, který je součástí Divi Builderu. Znovu se to vše odehrává s okamžitým náhledem na změny.

Extra WordPress šablona - moduly
Extra: Úprava modulu v Přizpůsobit

Extra jednou a napořád

Pokud se rozhodnete Extra šablonu pro svůj projekt použít, je dobré pamatovat na to, že by to mělo být “napořád”. Jakmile totiž změníte šablonu, deaktivuje se Divi Builder a obsah bude zobrazen včetně shortcodů, které jsou jinak skryty. Očistit pak obsah je poměrně zdlouhavé. Dá se to částečně řešit pomoci Divi builder pluginu, ale není to ono.

Extra licence a cena

Extra je jednou z nejlepších magazínových šablon šablon pro WordPress. Možnosti jejího využití jsou obrovské. Licence Extra šablony je neomezená. Jakmile si ji koupíte můžete ji použít tolikrát, kolikrát chcete a zároveň ji můžete poskytnout svým klientům.

Cena Extra je různá, protože ji získáte při zakoupení členství v klubu Elegant Themes. V závislosti na vybraném typu členství pak máte přístup k aktualizacím trvale nebo na určité časové období. Šablonu ale můžete používat i nadále.

Elegant Themes členství:

 • Roční – 89 USD za rok, roční přístup k šablonám a pluginům a jejich aktualizacím + podpora.
 • Lifetime (celoživotní) – 249 USD, neomezený přístup k šablonám a jejich aktualizacím + podpora.

Koupit členství u Elegant Themes

Čeština pro šablonu Extra

Jako pro ostatní šablony od Elegant Themes, i pro Extra šablonu jsme připravili češtinu. Překlad můžete volně použít pro své komerční i nekomerční projekty.

Stáhnout si ji můžete zde nebo na stránce českých překladů.

Shrnutí na závěr

Šablonu Extra lze asi nejlépe popsat jako univerzální WordPress šablonu. Ideální využití je ale především pro blog nebo e-magazín.

Díky předpřipravenému rozvržením stránek, Divi Builderu a plné podpoře elektronického obchodu, by ale neměl být problém vytvořit se šablonou Extra téměř jakýkoliv web.

Extra je skvělá volba, i pokud vytváříte stránky pro klienty. Rychlé nasazení a bohaté možnosti nastavení umožní vyladit stránku přesně podle zadání.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

11 názorů na “Šablona Extra: Výborná magazínová šablona + čeština”

 1. Ivo Heger

  Je to vynikající šablona,. Nedávno jsem ji nasadil na jeden magazín a jsem moc spokojený. Díky WPLama jsem loni objevil Elegant Themes a jsem nadšený.

  Mám s Extra jeden drobný problém – koliduje mi se všemožnými pluginy na vkládání reklam Google Ansense. Jakmile kterýkoliv z nich nainstaluju a aktivuju, zkolabuje mi Divi Builder.

  Nemáte nápad, jak z toho ven?

 2. Stanislav Rýc

  Zdravím, moc děkuji za představení této šablony, hned jsem ji využil. Používám i vaši child šablonu jen mám problém s češtinou. Většina adminitrace Extra a i přímo na na stránkách není skoro nic přeložené. Je chyba u mě? Děkuji

 3. Jaroslav

  Ahoj, je možné v této šabloně upravit patičku? Musí tam zůstat Powered by Elegant Themes and WordPress? A ještě jsem se chtěl zeptat, kde lze změnit anglické výrazy v horním menu jako “SEARCH” a “ITEMS” ? Nikde v nastavení se k tomu nemohu proklikat. Chci to mít v češtině. 🙂

  Děkuji a přeji hezký den:)

 4. Jsem z Extra šablony dost rozčarovaný. Některé podstatné věci nejdou bez zásahu do kódu nastavit, což činí pro začátečníky značnou potíž: například řádkování rozbalovacího menu, kdy menu je roztahané po celé výšce obrazovky. Teď třeba “bojuji” s Rubrikami. Namigroval jsem data z jiného webu, názvy rubriky, včetně zařazení příspěvků se tváří jako správné, ale po výběru rubriky nastává totální chaos – v rubrice deset příspěvků, na obrazovce dva tucty jiných …

 5. Ak je zapnuty builder v téme Extra, nadpisy na bočnom panely sú v SK, ak vypnem builder prepnú sa na český jazyk (najčítanejšie články, posledné články…) Dá sa to zmeniť?

 6. Tomáš

  Zdravím,

  funguje stále ta čeština do této šablony? Neumím moc anglicky a tato šablona má ČJ tak z půlky, co jsem zatím zaregistroval a po instalaci té s českým jazykem mi to píše toto: Rozbalování instalačního balíčku…

  Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/245476/virtual/www/domains/t-vena.cz/wp-admin/includes/class-wp-upgrader.php on line 468
  Instalace šablony…

  Balíček v podobě .zip souboru nemohl být nainstalován. Šabloně chybí soubor style.css s kaskádovými styly.

  Instalace šablony se nezdařila.

  Nevím, kde by mohla být chyba.

  1. Dobrý den,
   čeština je sice již starší, ale fungovat by měla. Nicméně nahrát je třeba si udělat vlastní child šablonu a do ní to pak nakopírovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru