Divi snippety

Divi 4.19: Vytváření a ukládání vlastních kódů do Cloudu

Aktualizace Divi šablony 4.19 Code Snippets osahuje nový způsob ukládání a správy nejčastěji používaných snippetů kódu, ke kterým budete mít přístup přímo v Divi, kdykoli je budete potřebovat. Do Cloudu můžete ukládat snippety HTML, Javascriptu a CSS.

Pro sdílení většího množství snippetů v rámci více webů ovšem potřebujete mít zakoupenou i službu Divi Cloud.

Použití knihovny Code Snippets

Kdykoli používáte editor kódu v Divi, najdete zde nové ikony v horní části rozhraní. Můžete je použít k ukládání kódu do knihovny, přidávání kódu z knihovny nebo k importu a exportu kódu do editoru kódu a z něj. Funguje to na stejném principu jako nedávno přidaná knihovna.

Uložení kódu do knihovny

Chcete-li uložit fragment kódu do knihovny, klikněte na ikonu Uložit do knihovny a uložte veškerý kód, který se právě nachází v editoru kódu. Nebo pomocí myši vyberte v editoru konkrétní kód, který chcete uložit, a poté kliknutím na ikonu Uložit do knihovny uložte pouze vybraný kód. Můžete také vybrat možnost Uložit do cloudu Divi a synchronizovat úryvek kódu do cloudu.

Přidání kódu z knihovny

Chcete-li přidat kód z knihovny, klikněte na ikonu plus a zobrazte všechny uložené úryvky kódu. V tomto vyskakovacím okně můžete používat, organizovat, upravovat, odstraňovat, duplikovat a importovat a exportovat fragmenty kódu z vaší knihovny. Jak vidíte v ukázce, fragment kódu, který byl uložen, je nyní k dispozici v knihovně, je synchronizován s cloudem a mohu ho odtamtud kdykoliv použít.

Úprava a správa kódu v knihovně

Všechny úryvky kódu lze spravovat ve vyskakovacím okně knihovny. Kliknutím na ikonu trojtečky můžete upravit, přejmenovat, označit, zařadit do kategorie, duplikovat nebo odstranit fragment kódu.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte e-mail, ať o nic nepřijdete!

Zkontrolujte svoji doručenou poštu nebo spam koš, abyste mohli svůj e-mail potvrdit.

Vylaďte WordPress stránky s naším tahákem

V e-booku najdete informace a rady pro WordPress od A do Z. Zadejte e-mail a my vám WordPress tahák pošleme.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu nebo spam koš, abyste mohli svůj e-mail potvrdit.

Přejít nahoru