WordPress sám o sobě umí vytvářet hierarchickou strukturu, to znamená, že stránka může mít vytvořené podstránky. V tomto článku si ukážeme, jak ve WordPress vytvářet podstránky.
Co je to podstránka?
Příspěvky a stránky jsou dva rozdílné typy obsahu. Detailněji jsme jejich rozdíly popsali v článku Jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem.
Příspěvky by měli být součástí blogu. Zobrazují se od nejnovějšího a jsou tříděny pomocí rubrik a štítků.
Stránky tvoří samostatný obsah, který není součástí blogu. Jedná se například o stránky O nás nebo Kontakt. Stránky mohou být hierarchické, to znamená že můžete nastavovat nadřazené a podřazené stránky.
Jak vytvořit podstránku?
Abyste vytvořili podstránku, tak musíte mít nejprve vytvořenou nadřazenou stránku. Pokud tomu tak je, můžete pokračovat.
Nejprve běžte v administraci WordPress do Stránky → Vytvořit stránku. V pravém sloupečku najděte box, který se jmenuje Vlastnosti stránky.
Nachází se v něm položka Nadřazená stránka, která má ve výchozím nastavení vybráno (nemá nadřazenou stránku). V případě, že chcete vytvářenou stránku nastavit jako podstránku, stačí si jen ze seznamu vybrat již existující stránku a vše uložit.
Jakmile to máte, je hotovo.
Všimněte si, že URL podstránky se změní a před slug vytvořené stránky se vloží slug stránky nadřazené.
Například: Pokud vytváříte podstránku Náš tým ke stránce O nás (URL má https://www.vasedomena.cz/o-nas/), tak URL adresa podstránky bude https://www.vasedomena.cz/o-nas/nas-tym/.
Jestliže půjdete do výpisu všech stránek v administraci Stránky → Přehled stránek, tak si můžete všimnout, že je i zde zobrazena hierarchická struktura.
Hierarchická struktura stránek ve WordPress nekončí na první úrovni, ale i podstránky mohou mít nastavené další podřazené stránky atd. Můžete s tedy s hierarchií pracovat tak, jak potřebujete.