PC a žena

Jak ve WordPress vytvořit podstránku

WordPress sám o sobě umí vytvářet hierarchickou strukturu, to znamená, že stránka může mít vytvořené podstránky. V tomto článku si ukážeme, jak ve WordPress vytvářet podstránky.

Co je to podstránka?

Příspěvky a stránky jsou dva rozdílné typy obsahu. Detailněji jsme jejich rozdíly popsali v článku Jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem.

Příspěvky by měli být součástí blogu. Zobrazují se od nejnovějšího a jsou tříděny pomocí rubrik a štítků.

Stránky tvoří samostatný obsah, který není součástí blogu. Jedná se například o stránky O nás nebo Kontakt. Stránky mohou být hierarchické, to znamená že můžete nastavovat nadřazené a podřazené stránky.

Jak vytvořit podstránku?

Abyste vytvořili podstránku, tak musíte mít nejprve vytvořenou nadřazenou stránku. Pokud tomu tak je, můžete pokračovat.

Nejprve běžte v administraci WordPress do Stránky → Vytvořit stránku. V pravém sloupečku najděte box, který se jmenuje Vlastnosti stránky.

Nadřazená stránka
Nadřazená stránka

Nachází se v něm položka Nadřazená stránka, která má ve výchozím nastavení vybráno (nemá nadřazenou stránku). V případě, že chcete vytvářenou stránku nastavit jako podstránku, stačí si jen ze seznamu vybrat již existující stránku a vše uložit.

Jakmile to máte, je hotovo.

Všimněte si, že URL podstránky se změní a před slug vytvořené stránky se vloží slug stránky nadřazené.

Například: Pokud vytváříte podstránku Náš tým ke stránce O nás (URL má https://www.vasedomena.cz/o-nas/), tak URL adresa podstránky bude https://www.vasedomena.cz/o-nas/nas-tym/.

Jestliže půjdete do výpisu všech stránek v administraci Stránky → Přehled stránek,  tak si můžete všimnout, že je i zde zobrazena hierarchická struktura.

Hierarchická struktura stránek v administraci
Hierarchická struktura stránek v administraci

Hierarchická struktura stránek ve WordPress nekončí na první úrovni, ale i podstránky mohou mít nastavené další podřazené stránky atd. Můžete s tedy s hierarchií pracovat tak, jak potřebujete.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru