člověk za stolem

Jak upravit položky menu pro přihlášené a nepřihlášené návštěvníky

Potřebujete upravit položky menu ve WordPress podle toho, jestli je uživatel na stránce přihlášen nebo podle jeho nastavené uživatelské role? V tomto článku si ukážeme, jak ve WordPress upravovat menu pro nepřihlášené a přihlášené návštěvníky.

Budeme k tomu využívat plugin Nav Menu Roles, který se nachází v oficiálním katalogu pluginů a je možné jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Nav Menu Roles
Nav Menu Roles

Nav Menu Roles

Pomocí pluginu Nav Menu Roles můžete skrýt/zobrazit vybrané položky menu na základě uživatelských rolí. Pokud například chcete do menu přidat položky na soukromé stránky pro přihlášené uživatele, tak je tento plugin skvělým řešením.

Plugin neobsahuje žádné nastavení a po jeho instalaci a aktivaci můžete jít rovnou do Vzhled → Menu a začít úpravy.

Při rozbalení nastavení položky menu uvidíte nové možnosti. Vybrat si budete moci z přepínacích hodnot týkající se její viditelnosti.

Režim zobrazení:

 • Přihlášení uživatelé – položku uvidí jen přihlášení uživatelé.
 • Nepřihlášení uživatelé – položku uvidí jen nepřihlášení uživatelé.
 • Kdokoliv – položku uvidí přihlášení i nepřihlášení uživatelé.
Nastavení položky menu
Nastavení položky menu

Jestliže si vyberete možnost Přihlášení uživatelé, tak se zobrazí doplňující možnosti, kde si budete moci blíže specifikovat uživatelské role, kterých se to týká.

Důležité: Při výběru uživatelských rolí se bere v potaz minimální potřebná. Pokud si například vyberete uživatelskou roli Návštěvník, bude se položka zobrazovat i pro Administrátora. Když nezaškrtnete ani jednu uživatelskou roli, bude se položka zobrazovat všem přihlášeným uživatelům.

Specifikace uživatelské role
Specifikace uživatelské role

Uložení nastavení uděláte klasickým uložením WordPress menu a tlačítkem Aktualizovat menu.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

9 názorů na “Jak upravit položky menu pro přihlášené a nepřihlášené návštěvníky”

 1. Pokud má někdo link přímo na tu stránku, která je v menu tím pluginem skrytá, dokáže ji zobrazit?

  1. Ano, plugin řeší jen menu. Pokud byste si chtěl řídit přístup ke stránce podle uživatelské role, tak byste musel použít ještě další plugin.

 2. Poradíte, který by to měl být? Čím nastavím, aby položka v menu a její stránka byla vidět jen přihlášeným uživatelům?

  Díky

 3. Jakub Červenka

  Dobrý den,

  chtěl bych vytvořit členskou sekci na pro návštěvníky webu. Vytvořil jsem to tak, že jsem jednu stránku podmínil heslem (“členská sekce”). Na stejné stránce jsem nastavil secondary menu kde měly být položky menu již členské sekce, bohužel při kliknutí na stránku se menu objeví již při výzvě zadání přístupového hesla a zaheslovaná stránka se tak dá lehce obejít. Ostatní neveřejné stránky členské sekce jsem nechal bez hesla (nechtěl jsem aby bylo opakovaně zadáváno pro každou stránku zvlášť) a mělo být možné na ně přejít jen ze sekundárního menu po vstoupení na zaheslovanou stránku (členské sekce).
  Lze to nějak elegantně vyřešit? Jako poslední možnost mě napadá vkládat tlačítka s odkazy na stránky členské sekce přímo do (zaheslované) stránky členská sekce což by pak fungovalo.

  Děkuji

 4. Ahoj. Poradíš nějaký plugin, který hlídá zpoplatněné členství na stránkách? Aby hlídal časové období jednotlivých členů v sekci? Např. má zaplaceno vstup na 30 dní, tak aby ho nepustil na stránky 31 den a aby ho upozornil na blížící se konec jeho platného členství? Díky moc.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru