WordPress obecně

Tři způsoby viditelnosti příspěvků a stránek ve WordPress

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nastavení viditelnosti obsahu je ve WordPress o možnosti kontroly, který obsah kdo vidí. Publikovaný obsah, mezi který patří stránky, příspěvky nebo vlastní typy příspěvků má ve WordPress několik možností viditelnosti.

Toto nastavení najdete v boxu Publikovat v administrační části příspěvku nebo stránky. Stejně tak nastavení se vždy váže jen k dané stránce nebo příspěvku a neaplikuje se na celou WordPress stránku.

Box Publikovat

Box Publikovat

Na výběr máte z možností:

 • Veřejné – výchozí, viditelné všemi.
 • Chráněno heslem – obsah chráněný zadaným heslem.
 • Soukromé – skrytý obsah pro návštěvníky.

V tomto článku si postupně představíme všechny tři možnosti viditelnosti u obsahu.

Viditelnost: Veřejné

Výchozí nastavení viditelnosti. Takto publikovaný obsah je přístupný všem návštěvníkům webových stránek.

Možnost Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce odkazuje na připnutý příspěvek. Detailněji jsme o tom psali v článku Jak připnout příspěvek na úvodní stranu blogu WordPressu.

Viditelnost: Chráněno heslem

Při výběru viditelnosti na chráněno heslem, se v boxu Publikovat zobrazí pole po zadání hesla. Heslo se vztahuje pouze k dané stránce nebo příspěvku.

Chráněno heslem

Chráněno heslem

Po zadání hesla a publikování obsahu není možné pro návštěvníky webu ihned příspěvek nebo stránku zobrazit. Namísto toho se návštěvníkovi stránek zobrazí pole pro zadání hesla.

Vzhled a formátování formuláře pro zadání hesla je určen šablonou. Jak vypadá příspěvek chráněný heslem u Divi šablony si můžete prohlédnout na obrázku.

Ukázka obsahu chráněného heslem

Ukázka obsahu chráněného heslem

Viditelnost: Soukromé

Soukromý obsah je publikován pouze pro uživatelé, kteří jsou přihlášeni a mají dostatečné práva pro jeho zobrazení. Běžní uživatelé a návštěvníci stránek obsah označený jako soukromý neuvidí. Nezobrazuje se pro ně ve výpisu příspěvků, ani když vstoupí přímo na jeho URL.

Když uložíte příspěvek nebo stránky s viditelností soukromé, tak se stav příspěvku změní na Publikován jako soukromé.

Soukromé

Soukromé

Výchozí uživatelské role ve WordPress, které mohou se soukromým obsahem pracovat jsou Administrátor, Editor a také Autor.

 • Administrátor – může vytvářet, upravovat a mazat jakýkoliv soukromý příspěvek nebo stránku všech autorů ve WordPress.
 • Editor – může vytvářet, upravovat a mazat jakýkoliv soukromý příspěvek nebo stránku všech autorů.
 • Autor – může vytvářet, upravovat, zobrazit a mazat svůj soukromý příspěvek nebo stránku. Nevidí soukromý obsah jiných uživatelů.

Soukromý obsah zobrazený na webu je pro uživatele, který jej vidí, odlišen pouze slovem “Soukromé:” před nadpisem příspěvku.

Soukromý příspěvek

Soukromý příspěvek

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

12 komentářů

 • Dobrý den,
  dělám nový intranetový hasičský portál a chci se zeptat. Nezaškrtávám možnost „Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce“, a přesto se každý příspěvek umístěný do konkrétní rubriky zveřejní v chronologickém pořadí na home page. Někteří kolegové si přejí, aby jejich příspěvky byly viditelné jen v jejich rubrice. Navíc autorů máme hodně a velký počet plynoucích příspěvků na úvodní stránce by byl neúčelný. Prosím o radu.

  • Zdravím,

   „Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce“ znamená, že příspěvek bude vždy na prvním místě bez ohledu na to, zda se již vydaly další příspěvky. Se zobrazením v celkovém archivu blogu to nemá nic společného.

   Pokud byste chtěl, aby se příspěvky určitých autorů nezobrazovaly na hlavní straně, musel byste si šablonu upravit a přidat tam to pravidlo a možnost nastavení.

   • Díky za pohotovou reakci a radu. Už jsem v šabloně našel Nastavení úvodní stránky a v ní volbu Na úvodní stránce zobrazit 1. Nejnovější příspěvky a 2. Statickou stránku. Asi vyberu „Stránka příspěvků“ a vytvořím novou stránku Zpravodajství, jako jsme to měli dosud. Do ní bychom ukládali zprávy, které bychom chtěli, není-liž pravda?

    Ještě jednou díky 🙂

 • Dobrý den,

  Když vytvořím stránku s heslem, tak tam jde zadat heslo pouze, když jsem přihlášený k administraci. V případě, že se odhlásit, tak mě to k zaheslovane stránce nepustí.

  Čím to je? Potřebuji, aby se na stránku po zadání hesla dostal každý…
  Děkuji za odpověď

  • Zdravím,
   nejspíše vám to ovlivňuje šablona nebo nějaký plugin. Co se tam zobrazuje namísto formuláře pro zadání hesla?

 • Dobrý den,

  dá se pomocí WordPressu postavit portál pro “uzavřenou komunitou”. Tj. veškeré příspěvky aby byly schovány před zraky nepřihlášených uživatelů? Na druhou stranu všichni přihlášení by mohli vidět soukromé příspěvky i ostatních uživatelů.

  Děkuji

  • Dobrý den,

   ano, buď můžete celou stránku s skrýt pod přihlášení anebo u příspěvků lze nastavit, že je vidí jen přihlášení uživatelé.

 • Dobrý den,
  v hlavním menu ve složce fotogalerie se mi zobrazují pouze 3 soubory. Já jich mam ale uložených více. Návštěvníci stránek to tak nevidí v hlavním menu. Nevím, jak to zveřejnit. Publikovat, veřejné jsem vše použila a nic!! Děkuji moc za Vaši odpověď.

 • prosím, v hlavnom menu na všetkých stránkach na fb mi vypadli určité položky.. na príspevky, komunita, recenzie, služby…. trvá už viac ako mesiac..

   • Rozumiem, ale neviem kde sa obrátiť,čo robiť… z centra pomoci na fb nereagujú, neviem kde sa obrátiť – kontakt na nejakého admina pre Slovensko neviem získať. Ani to neviem, či je to porucha u mňa alebo nejaké obmedzenia od fb

Zanechat komentář

Nadcházející školení: Školení tvorby webu s Divi šablonou pro začátečníky (Praha 7.11.2019)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 3 roky. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.