WordPress obecně

Tři způsoby viditelnosti příspěvků a stránek ve WordPress

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nastavení viditelnosti obsahu je ve WordPress o možnosti kontroly, který obsah kdo vidí. Publikovaný obsah, mezi který patří stránky, příspěvky nebo vlastní typy příspěvků má ve WordPress několik možností viditelnosti.

Toto nastavení najdete v boxu Publikovat v administrační části příspěvku nebo stránky. Stejně tak nastavení se vždy váže jen k dané stránce nebo příspěvku a neaplikuje se na celou WordPress stránku.

Box Publikovat

Box Publikovat

Na výběr máte z možností:

 • Veřejné – výchozí, viditelné všemi.
 • Chráněno heslem – obsah chráněný zadaným heslem.
 • Soukromé – skrytý obsah pro návštěvníky.

V tomto článku si postupně představíme všechny tři možnosti viditelnosti u obsahu.

Viditelnost: Veřejné

Výchozí nastavení viditelnosti. Takto publikovaný obsah je přístupný všem návštěvníkům webových stránek.

Možnost Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce odkazuje na připnutý příspěvek. Detailněji jsme o tom psali v článku Jak připnout příspěvek na úvodní stranu blogu WordPressu.

Viditelnost: Chráněno heslem

Při výběru viditelnosti na chráněno heslem, se v boxu Publikovat zobrazí pole po zadání hesla. Heslo se vztahuje pouze k dané stránce nebo příspěvku.

Chráněno heslem

Chráněno heslem

Po zadání hesla a publikování obsahu není možné pro návštěvníky webu ihned příspěvek nebo stránku zobrazit. Namísto toho se návštěvníkovi stránek zobrazí pole pro zadání hesla.

Vzhled a formátování formuláře pro zadání hesla je určen šablonou. Jak vypadá příspěvek chráněný heslem u Divi šablony si můžete prohlédnout na obrázku.

Ukázka obsahu chráněného heslem

Ukázka obsahu chráněného heslem

Viditelnost: Soukromé

Soukromý obsah je publikován pouze pro uživatelé, kteří jsou přihlášeni a mají dostatečné práva pro jeho zobrazení. Běžní uživatelé a návštěvníci stránek obsah označený jako soukromý neuvidí. Nezobrazuje se pro ně ve výpisu příspěvků, ani když vstoupí přímo na jeho URL.

Když uložíte příspěvek nebo stránky s viditelností soukromé, tak se stav příspěvku změní na Publikován jako soukromé.

Soukromé

Soukromé

Výchozí uživatelské role ve WordPress, které mohou se soukromým obsahem pracovat jsou Administrátor, Editor a také Autor.

 • Administrátor – může vytvářet, upravovat a mazat jakýkoliv soukromý příspěvek nebo stránku všech autorů ve WordPress.
 • Editor – může vytvářet, upravovat a mazat jakýkoliv soukromý příspěvek nebo stránku všech autorů.
 • Autor – může vytvářet, upravovat, zobrazit a mazat svůj soukromý příspěvek nebo stránku. Nevidí soukromý obsah jiných uživatelů.

Soukromý obsah zobrazený na webu je pro uživatele, který jej vidí, odlišen pouze slovem “Soukromé:” před nadpisem příspěvku.

Soukromý příspěvek

Soukromý příspěvek

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

 • Dobrý den,
  dělám nový intranetový hasičský portál a chci se zeptat. Nezaškrtávám možnost „Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce“, a přesto se každý příspěvek umístěný do konkrétní rubriky zveřejní v chronologickém pořadí na home page. Někteří kolegové si přejí, aby jejich příspěvky byly viditelné jen v jejich rubrice. Navíc autorů máme hodně a velký počet plynoucích příspěvků na úvodní stránce by byl neúčelný. Prosím o radu.

  • Zdravím,

   „Zvýraznit příspěvek na úvodní stránce“ znamená, že příspěvek bude vždy na prvním místě bez ohledu na to, zda se již vydaly další příspěvky. Se zobrazením v celkovém archivu blogu to nemá nic společného.

   Pokud byste chtěl, aby se příspěvky určitých autorů nezobrazovaly na hlavní straně, musel byste si šablonu upravit a přidat tam to pravidlo a možnost nastavení.

   • Díky za pohotovou reakci a radu. Už jsem v šabloně našel Nastavení úvodní stránky a v ní volbu Na úvodní stránce zobrazit 1. Nejnovější příspěvky a 2. Statickou stránku. Asi vyberu „Stránka příspěvků“ a vytvořím novou stránku Zpravodajství, jako jsme to měli dosud. Do ní bychom ukládali zprávy, které bychom chtěli, není-liž pravda?

    Ještě jednou díky 🙂

 • Dobrý den,

  Když vytvořím stránku s heslem, tak tam jde zadat heslo pouze, když jsem přihlášený k administraci. V případě, že se odhlásit, tak mě to k zaheslovane stránce nepustí.

  Čím to je? Potřebuji, aby se na stránku po zadání hesla dostal každý…
  Děkuji za odpověď

  • Zdravím,
   nejspíše vám to ovlivňuje šablona nebo nějaký plugin. Co se tam zobrazuje namísto formuláře pro zadání hesla?

Zanechat komentář

Školení Divi šablona pro začátečníky a mírně pokročilé (Praha 25.10.2018)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 3 roky. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.