WordPress návody

Jak organizovat mediální soubory ve WordPress

Média Wordpress
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve výchozím nastavení WordPress vytváří složky pro mediální soubory na základě roku a měsíce. To, vyhledávání podle klíčového slova a třídění podle typu souboru je jediné dostupné filtrování v sekci Média.

Ve většině případů to stačí, ale pokud správce médií používáte často a zpětně dohledáváte již nahrané soubory, asi byste si raději obsah třídili do vlastních složek.

Tvorba složek pro mediální soubory ve WordPress

Plugin FileBird – WordPress Media Library Folders & File Manager umožňuje tvorbu vlastních složek pro mediální soubory. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

FileBird – WordPress Media Library Folders & File Manager

FileBird – WordPress Media Library Folders & File Manager

FileBird je přeložený do češtiny a nemá žádné specifické nastavení. Po aktivování ihned funguje. Jakmile půjdete do sekce Média, ihned vidíte upravenou strukturu stránky.

Média s možností složek

Média s možností složek

Po levé straně máte správce složek a možnost vytvořit novou složku.

Tvorba nové složky

Tvorba nové složky

Do nově vytvořených složek můžete přetažením vložit již nahrané soubory nebo v horní částí obrazovky využít tlačítko Nahrát soubor a přidat mediální soubory z počítače.

Nahrané soubory do složky

Nahrané soubory do složky

Složky jde spravovat v horní části levého sloupce (vytvořit novou, přejmenovat nebo smazat). Případně pomocí pravého tlačítka myši, kde je navíc možnost vyjmout a vložit.

Pravé tlačítko myši

Pravé tlačítko myši

Dále umožňuje hromadné úpravy s obrázky, stačí v horní liště pomocí tlačítka aktivovat mód Hromadné úpravy a můžete označovat a přesouvat/mazat soubory.

Hromadné úpravy

Hromadné úpravy

FileBird je kompatibilní s mnoha produkty třetích stran, mezi které patří například Elementor, Divi, Visual Composer Page Builder a další…

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.