blogger

Jak správně vložit značku pro pokračování textu

Chcete na hlavní stránce blogu nebo v archivu zobrazit u příspěvku pouze krátkou část textu s odkazem na celý článek? WordPress obsahuje dvě zabudované metody, které můžete použít. Jednu z nich najdete ve vizuálním editoru jako tlačítko s textem Vložit značku pro pokračování textu (more tag). V tomto článku ukážeme jak tuto značku správně vložit do příspěvku.

Přidání značky pro pokračování textu je jednoduché. Stačí v příspěvku umístit kurzor na místo, kde chcete vložit značku a kliknout na její ikonu.

Značka pro pokračování textu
Značka pro pokračování textu

Můžete si všimnout, že se objeví čárkovaná čára s textem “More” uprostřed. Značku můžete vložit kamkoliv do textu, tedy i třeba do půlky věty nebo na konec odstavce.

Pokud používáte HTML editor, můžete použít tlačítko more nebo ručně vložit následující tag:

<!–more–>

Výhody využívání značky pro pokračovaní textu před Stručným výpisem příspěvku

Na začátku příspěvku jsme napsali, že WordPress obsahuje dvě zabudované metody jak zobrazit krátký úryvek příspěvku na hlavní straně. Kromě již zmíněného tlačítka sloužícího k vložení značky pro pokračování textu můžete ještě použít box s názvem Stručný výpis příspěvku (anglicky Excerpts).

Box můžete najít pod vizuálním editorem. Pokud ho zde nemáte, musíte si ho zobrazit pomocí Nastavení zobrazených informací, které najdete v pravém horním rohu.

Stručný výpis příspěvku
Stručný výpis příspěvku

Stručný výpis příspěvku zní jako lepší volba, nicméně má dvě nevýhody.

První je, že Stručný výpis příspěvku je plně závislý na šabloně. Jestliže šablona nevyužívá funkci the_excerpt, tak můžete do boxu napsat co chcete, ale šablona stále bude zobrazovat plný obsah příspěvku.

Druhou nevýhodou je, že využíváním stručného výpisu příspěvků se okrádáte o možnost vkládání obrázků. Vše napsané do tohoto boxu je tzv. “prostý text”.

Na druhou stranu, značka pro pokračování textu není závislá na šabloně a bude fungovat na každé dobře napsané šabloně. Druhá výhoda je poté v možnosti zobrazení obrázků a dalších prvků jako jsou například odkazy nebo citace.

Nevýhody značky pro pokračovaní textu

Největší nevýhodou značky pro pokračování textu je to, že ji musíte do příspěvku vložit ručně, zatímco metoda využívání stručného výpisu příspěvků je plně automatická.

WordPress dokonce dokáže automaticky tento text generovat. Délka generovaného textu se dá přednastavit. Nicméně toto může být i nevýhoda.

Druhou nevýhodou je to, že pokud je šablona postavena na využívání Stručného výpisu příspěvků, tak její nastavení přepíše značku pro pokračování textu a zobrazí text dlouhý dle nastavení šablony.

Když značka pro pokračování textu nefunguje

Značka pro pokračování textu nefunguje na stránkách.

Ve výchozím nastavení nemůžete použít značku pro pokračování textu na WordPress stránkách. Nicméně lze to upravit a to tak, že do WordPress smyčky přidáte následující kód:


//Tento kód musíte umístit před funkci pro volání obsahu


Druhá nevýhoda je, že pokud používáte statickou stránku jako hlavní stránku, pak zde značka pro pokračování textu fungovat také nebude. Nicméně chybu lze opravit stejně jako v předchozím případě.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

6 názorů na “Jak správně vložit značku pro pokračování textu”

  1. Dobrý den,
    začínám s WP a potřeboval bych stránku rozdělit značkou pro pokračování textu, zkusil jsem Váš kód dát jak do index.php tak do page.php, ale nefunguje. Do jakého souboru a kam přesně musím kód vložit? Děkuji

    1. Tomáš Cirkl

      Zdravím,

      stačí ji dát do vizuálního editoru. Pokud šablona používá k výpisu the_excerpt pak je třeba upravit až zdrojový kód.

      1. Ať to dávám do editoru jak chci nebo místo editoru do hrml, tak to stále nic nedělá. Jak zjistím, zda šablona používáthe_excerpt. Používám šablonu Twenty fourteen

        1. Možná si nerozumíme. V příspěvku značka funguje tak jak má, chtěl jsem ji ale použít i u stránky pomocí vašeho kódu


          //Tento kód musíte umístit před funkci pro volání obsahu

          ale ať to dávám kam chci, značka pro pokračování textu nechce fungovat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru