notebook

Jak změnit typ stránky nebo příspěvku a přesunout jej

Určitě už se vám někdy stalo, že jste namísto stránky vytvořili příspěvek a museli jste jej pak smazat a vytvořit znovu. Nebo nová šablona neobsahovala vlastní typ příspěvků a po její změně došlo ke ztrátě vytvořeného obsahu. Nebylo by lepší v těchto případech jen vybraný obsah přesunout a třeba ze stránky ve vlastním typu příspěvků Projekty udělat klasickou WordPress stránku?

V tomto článku se podíváme na plugin Post Type Switcher, který umí změnit typ příspěvku.

Post Type Switcher
Post Type Switcher

Post Type Switcher

Tento plugin přidává do nastavení stránky možnost, jak jednoduše změnit typ příspěvku na jiný. Tato změna se provádí při úpravě příspěvku.

Podporovaná změna:

  • Stránka na příspěvek
  • Příspěvek na stránku
  • Příspěvek na Vlastní typ příspěvku
  • Vlastní typ příspěvku na Vlastní typ příspěvku
  • Stránka na vlastní typ příspěvků
  • Vlastní typ příspěvků na stránku

Doporučení: Nikdy nevíte, co se může stát a tak je před touto změnou dobré udělat zálohu databáze.

Jak změnit typ příspěvků

Nejprve plugin nainstalujte a aktivujte. Post Type Switcher se nachází v oficiálním katalogu. Plugin lze nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Běžte do stránky nebo příspěvku, který chcete přesunout a v boxu Publikovat je položka Post type. U ní je uveden současný typ obsahu a odkaz Edit. Při kliknutí na odkaz se otevře nabídka všech typů příspěvků, do kterých je možný danou stránku převést.

Změna typu příspěvku
Změna typu příspěvku

Jakmile vyberete nový typ, tak stačí kliknout na OK a na tlačítko Aktualizovat. Ihned bude příspěvek upraven a už jej najdete v jiné sekci administrace.

Tip: Nezapomeňte, že při změně typu příspěvku může dojít i ke změně URL adresy. Pamatujte na to a případně změnu ošetřete pomocí přesměrování.

Jak hromadně změnit typ příspěvků

Ve WordPress administraci běžte do sekce příspěvků nebo stránek, které chcete přesunout. Na levé stráně je u příspěvků možnost je zaškrtnout. Zaškrtněte tedy ty, u kterých chcete změnit typ příspěvku a poté v levém horním roku nad výpisem vyberte Upravit a klikněte na tlačítko Použít.

Hromadná úprava
Hromadná úprava

Zobrazí se nabídka na hromadnou úpravu a úplně poslední položka je Post Type. U ní nastavte požadovaný typ a klikněte na Aktualizovat.

Hromadná změna typu příspěvku
Hromadná změna typu příspěvku

A to je vše.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “Jak změnit typ stránky nebo příspěvku a přesunout jej”

  1. Plugin funguje ale v poslední verzi WordPress 5.4 po převedení Stránky do Příspěvku dojde k obnovení textu pouze v klasickém (starém) editoru a je ho potřeba znova redakčně upravit – mezery, odstavce, začátky řádků, titulky atd. Též práce s fotkami je silně omezená jen na zvětšení. Je potřeba zvážit, zda není přece jen lepší korektní překopírování do bloků a stejně tak to udělat s fotkami. Je to sice zdlouhavější ale můžete plně využít všech možností, které nabízí práce s bloky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru