WordPress návody

Jak změnit uživatelské jméno admin

Bezpečnost
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Uživatelské jméno admin je, jak jsme psali už v článku 7 chyb, kterých byste se měli při používání WordPressu vyvarovat, velkým bezpečnostním rizikem. Pokud na webu máte uživatelské jméno admin, ulehčíte práci hackerum, kterým pak stačí uhodnout pouze heslo.

WordPress ve výchozím nastavení nedovoluje změnit uživatelské jméno, a proto to musíte udělat přes phpMyAdmin, anebo pomocí pluginu, například WPVN – Username Changer.

V tomto článku si ukážeme více uživatelsky přívětivý způsob změny uživatelského jména admin, a to pomocí pluginu WPVN – Username Changer.

Plugin si můžete zdarma stáhnout nebo přímo nainstalovat do WordPressu z oficiálního repozitáře. Po jeho aktivaci se vám pod položku Uživatelé přidá sekce Change Username.

Pokud si stránku zobrazíte, najdete zde dvě sekce. V první můžete změnit vaše uživatelské jméno. Zde stačí pouze zadat nové a kliknout na tlačítko Save changes.

Druhá sekce poté umožňuje změnu uživatelského jména i jiným uživatelům ve WordPressu. Zde můžete nastavit, jakou minimální rolí musí disponovat uživatel, aby si mohl změnit uživatelské jméno.

WPVN - Username Changer

WPVN – Username Changer

Jestliže plugin potřebujete jen ke změně uživatelského jména admin, pak ho po změně můžete klidně deaktivovat a smazat.

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Zdravím,
    plugin jsem použil – nakonec úspěšně, ale mělo by tu zaznít, že v novém uživatelském jméně (namísto “admin”) nelze použít hvězdičku¨, tedy tento znak (bez uvozovek) “*”. Jiné, nealfanumerické znaky, jsem netestoval. Než jsem to zjistil, dost jsem se zapotil…

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.