WordPress návody

Jak vložit nový Facebook Page Plugin do WordPress stránky

Líbí se mi
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Sociální sítě jsou dobrým zdrojem pro návštěvnost stránek a proto je Facebook like box (líbí se mi) často vídaný element na webu. Nedávno došlo ve Facebooku ke změně a tento widget byl nahrazen pluginem. Pojem widget a plugin tentokráte pochází z terminologie Facebooku a v tuto chvíli nemá s WordPressem nic společného. V tomto článku si ukážeme jak vložit nový Facebook Page Plugin na WordPress stránky.

Co je to Facebook Page Plugin?

Facebook Page Plugin je nástupce aplikace známé jako Facebook Like box. Umožňuje propagaci Facebook stránky na webových stránkách. Rozdíl mezi nimi je především v tom, že Facebook Page Plugin má nový, moderní design, kde se v hlavičce zobrazuje úvodní fotka a také dvě tlačítka (To se mi líbí a Sdílet). Při tvorbě si můžete vybrat z více možností, jako je například zobrazit přátele, kteří si již tuto stránku oblíbili, nebo zobrazit poslední publikované příspěvky na Facebook stránce.

Facebook Page Plugin

Facebook Page Plugin

Jak přidat Facebook Page Plugin na WordPress stránky

První věc, kterou musíte udělat je jít na stránku Facebook Page Plugin v developerské sekci Facebooku. Najdete zde formulář pro získání kódu Page Pluginu.

Tvorba Facebook Page Pluginu

Tvorba Facebook Page Pluginu

Obsahuje následující pole:

  • Facebook page URL (URL stránky na Facebooku).
  • Width (šířka widgetu) – musí být mezi 280 a 500px.
  • Height (výška widgetu) – musí být minimálně 130px.

A tři zaškrtávací možnosti:

  • Show Friend Faces – zobrazí avatary přátel, kteří mají tuto stránku v Libí se mi.
  • Hide Cover Photo – skryje úvodní fotku.
  • Show Page Post – zobrazí poslední příspěvky na Facebook stránce.

Jednoduše zkopírujte URL Facebook stránky a pokud budete chtít nastavte i další položky formuláře. Jestliže necháte Width a Height prázdné, pokusí se je Facebook automaticky nastavit.

Pod nastavením ihned vidíte, jak se bude Facebook Page Plugin zobrazovat. Jakmile budete se vzhledem spokojeni, klikněte na tlačítko Get Code.

Kód Facebook Plugin Page

Kód Facebook Plugin Page

Zobrazí se zdrojový kód, který je rozdělen na dvě části.

První zkopírujte do header.php šablony nebo její alternativě v child theme ihned za <body> tag.

Poté běžte do Vzhled -> Widgety a pomocí Text widgetu vložte druhou část kódu do sidebaru a umístěte widget tam, kde chcete mít Facebook Page Plugin zobrazen.

Poznámka: Případně lze oba části kódu vložit do jednoho widgetu a usnadnit si tak integraci. Nicméně není to zcela podle doporučení Facebooku a nemusí to vždy fungovat.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

15 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!