Divi šablona a Elegant Themes

Opravený český překlad pro Divi šablonu a builder

Chyby v Divi překladu
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud používáte Divi šablonu a její builder, tak jste si asi všimli, že některé české překlady mají písmena jako ř, š nebo ť nahrazené divnými znaky a některé překlady vůbec nedávají smysl. Tato chyba se nachází ve špatně provedených oficiálních překladech po/mo souborů Divi builderu a v tomto článku si můžete stáhnout opravený překlad a společně s přiloženým návodem tyto chyby odstranit.

Tip: Pokud ještě Divi šablonu neznáte, tak se doporučuji na ní podívat v článku Divi: Nejlepší šablona roku 2016?

Tyto překladové chyby nejsou jen v češtině a osobně jsem se s nimi setkal i ve verzi slovenštiny. Jestliže si chcete tyto soubory a překlad upravit sami, můžete to udělat pomocí programu Poedit a stáhnutí výchozích překladů z Divi šablony. Ty najdete ve složce šablony a adresářích /includes/builder/languages/.

Divi také obsahuje klasické překladové soubory, které naleznete ve složce /lang/, ty v případě potřeby také můžete upravit a nahrát do složky /lang/ v child šabloně.

Jak opravit češtinu v Divi

Nejprve si ze stránky stáhněte po/mo soubory (Divi builder, Divi šablona), ve kterých jsem opravil překlad a pomocí FTP se připojte na hosting.

Na FTP běžte do složky child šablony Divi a vytvořte v ní adresářovou strukturu /includes/builder/languages/ a do složky languages zkopírujte stažené překladové soubory builderu po/mo.

Poté běžte do základní složky child šablony a vytvořte adresář /lang/ a nahrajte tam opravené jazykové soubory Divi šablony.

Poznámka: Pokud nevyužijete child šablonu a překladové soubory nahrajete rovnou do Divi, tak se při aktualizaci přepíší a budete zase na začátku.

Nyní si otevřete functions.php v child šabloně a vložte zde následující kód:

function my_lang_function() {
  load_child_theme_textdomain( 'Divi', get_stylesheet_directory() . '/lang' );
  load_child_theme_textdomain( 'et_builder', get_stylesheet_directory() . '/includes/builder/languages' );
}
add_action( 'after_setup_theme', 'my_lang_function' );

Soubor uložte a máte hotovo.

Divi child šablona s opravenou češtinou

Také si můžete stáhnout předpřipravenou Divi child šablonu, ve které jsem již opravil češtinu a stačí vám ji jen nahrát do WordPress a aktivovat. Navíc v child šabloně najdete i další funkce.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

9 komentářů

 • Přeji pěkný den, Tomáši, díky za skvělou práci a tenhle jednoduchý návod, trápila jsem se s tím půl dne, než jsem ho našla a problém vyřešený během pěti minut:).

 • Ahoj Tomáš, vaša child téma je super! Nevedel by si mi poradiť (alebo ma aspoň naviesť správnym smerom) ako opraviť chybné zobrazenie textu “Odoslať▯ komentár”, ktoré sa zobrazuje na niektorých zariadeniach?

 • Ještě jednou zdravím Tomáši. Mám dotaz i k češtině v DIVI. Myslím nakolik a co zhruba je počeštěno. Děkuji a přeji příjemný večer.

 • Zdravím, asi jsem fakt “LAMA”, už se trápím s překladem podle tohoto návodu asi hodinu a DIVI builder je pořád v AJ.
  Postupoval jsem přžesně podle návodu a nic….
  Může mi někdo poradit nebo pomoci?

  • Dobrý den,
   nejlepší je využít již předpřipravenou child šablonu, kterou si zdarma můžete stáhnout zde: https://wplama.cz/divi-child-sablona/

   Pokud child šablonu nepoužíváte, stačí ji jen naistalovat a aktivovat.

   Bohužel takhle podle komentáře není možné říci, kde je případná chyba.

   • Chápu, použil jsem tuto šablonu a dodržel přesný postup. Bohužel nic….. 🙁
    Ale děkuji za odpověď.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!