Divi šablona a Elegant Themes

Opravený český překlad pro Divi šablonu a builder

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud používáte Divi šablonu a její builder, tak jste si asi všimli, že některé české překlady mají písmena jako ř, š nebo ť nahrazené divnými znaky a některé překlady vůbec nedávají smysl. Tato chyba se nachází ve špatně provedených oficiálních překladech po/mo souborů Divi builderu a v tomto článku si můžete stáhnout opravený překlad a společně s přiloženým návodem tyto chyby odstranit.

Tip: Pokud ještě Divi šablonu neznáte, tak se doporučuji na ní podívat v článku Divi: Nejlepší šablona roku 2016?

Tyto překladové chyby nejsou jen v češtině a osobně jsem se s nimi setkal i ve verzi slovenštiny. Jestliže si chcete tyto soubory a překlad upravit sami, můžete to udělat pomocí programu Poedit a stáhnutí výchozích překladů z Divi šablony. Ty najdete ve složce šablony a adresářích /includes/builder/languages/.

Divi také obsahuje klasické překladové soubory, které naleznete ve složce /lang/, ty v případě potřeby také můžete upravit a nahrát do složky /lang/ v child šabloně.

Jak opravit češtinu v Divi

Nejprve si ze stránky stáhněte po/mo soubory (Divi builder, Divi šablona), ve kterých jsem opravil překlad a pomocí FTP se připojte na hosting.

Na FTP běžte do složky child šablony Divi a vytvořte v ní adresářovou strukturu /includes/builder/languages/ a do složky languages zkopírujte stažené překladové soubory builderu po/mo.

Poté běžte do základní složky child šablony a vytvořte adresář /lang/ a nahrajte tam opravené jazykové soubory Divi šablony.

Poznámka: Pokud nevyužijete child šablonu a překladové soubory nahrajete rovnou do Divi, tak se při aktualizaci přepíší a budete zase na začátku.

Nyní si otevřete functions.php v child šabloně a vložte zde následující kód:

Soubor uložte a máte hotovo.

Divi child šablona s opravenou češtinou

Také si můžete stáhnout předpřipravenou Divi child šablonu, ve které jsem již opravil češtinu a stačí vám ji jen nahrát do WordPress a aktivovat. Navíc v child šabloně najdete i další funkce.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

3 komentáře

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se k více než tisíci odběratelů a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!