Divi šablona a Elegant Themes

Divi 3.18: Nový Divi Builder

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Aktualizace Divi 3.18 obsahuje dlouho očekávanou úpravu Divi Builderu.

Nový Divi Builder v podstatě plně nahrazuje Klasický Divi Builder, který byl v šabloně od jejích počátků. Pojďme si ukázat ty nejdůležitější změny a vylepšení, kterých se mu dostalo. Některé vylepšení se týkají i Visual Builderu.

Nové náhledy obsahu

Nové náhledy obsahu

Nové náhledy obsahu

Při úpravě obsahuje přes administrační rozhraní a Divi Builder můžete nově používat zobrazení náhledu webové stránky tak, jak by ji viděl návštěvník. K přepínání slouží ikony, které se nacházejí nad pravým horním rohem Builderu. V náhledu můžete stránku také upravovat.

Spousta nových funkcí

Spousta nových funkcí

Spousta nových funkcí

Společně s touto aktualizací se do Divi Builderu dostaly funkce, které byly zatím dostupné jen ve Visual Builderu. Jedná se například o dynamický obsah nebo možnost změny stylů při najetí myši.

Nový a lepší Visual Builder

Nový a lepší Visual Builder

Nový a lepší Visual Builder

Visual Builder se v určité formě dostal i do backendu, ale zároveň se dočkal několika vylepšení. Zobrazení ovládacích prvků se nově nachází mimo stránku, takže to co vidíte při její úpravě, na sto procent odpovídá tomu, co uvidí návštěvník stránek. Celá technologie je postavena na React Portal.

Rychlejší než dřív

Rychlejší než dřív

Pro rychlejší práci s Visual Buildrem byly použity cache. Práce s Builderem je nově rychlejší, plynulejší a nedochází k prodlevám (například při kopírování prvku stránky).

Kopírovat a vložit mezi stránkami

Kopírovat a vložit mezi stránkami

Nově byla přidána funkce kopírování obsahu Visual Builderu napříč stránkami. Takže na jedné stránce dáte kopírovat a rovnou vkládáte do druhé. Kopírovaný obsah tak nemusí nutně jít přes Knihovnu.

Sjednocené rozhraní Builderu

Sjednocené rozhraní Builderu

Sjednocené rozhraní Builderu

Díky sjednocení Divi Builderu a Visual Builderu je nyní úplně jedno, jak budete vytvářet stránky, ale vždy dostanete k ruce stejné funkce.

Klasický Divi Builder

Původní Divi Builder je stále dostupný a pokud byste ho z nějakého důvodu chtěli použít při úpravě obsahu z administrace, můžete se na něj přepnout. Odkaz se nachází pod pravým dolním rohem Builderu.

Divi a WordPress 5.0

Divi a všechny další produkty Elegant Themes podporují od aktuální verze WordPress 5.0. Doporučený postup aktualizace je nejprve aktualizovat šablonu a až poté jádro.

Více o kompatibilitě najdete v článku Divi a WordPress 5.0.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

4 komentářů

    • Zdravím,

      tento editor funguje v případě, že máte ve WordPress 5.0+ nainstalovaný plugin Klasický editor a zakázaný Gutenberg.

  • Mě se to sice zobrazuje, ale ještě se mi nikdy nepovedlo uložit rozpracovany projekt. Po každé mi to napíše, že Uložení selhalo. Opakovat, či stáhnout zálohu. Ale kam se stahuje záloha jsem ještě neobjevil (pokaždé tam byla prázdý obsah, pokud jsem zvolil porovnat verze).
    blablabla:
    Při ukládání stránky došlo k chybě. Tento problém mohlo způsobit více faktorů, jako například nedostatek zdrojů na serveru, firewall, konflikt pluginu nebo špatné nastavení serveru. Můžete zkusit uložení zvou kliknutím na Uložit znovu nebo můžete stáhnout zálohu neuložené stránky kliknutím na Stáhnout zálohu. Záloha může být obnovena přes přenosný systém při příští úpravě stránky.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!