NitroPack: Jednoduchá, ale účinná optimalizace rychlosti WordPress webu

NitroPack je komplexní plugin pro optimalizaci rychlosti WordPress webu (a i jiných platforem). V jediném nástroji a pomocí několika kliknutí můžete implementovat téměř všechny techniky potřebné k rychlému načítání webu. V naší recenzi NitroPacku se podrobně seznámíme s jeho fungováním a nastavením.

Pokud máte webové stránky, musíte dbát na optimalizaci rychlosti webu.

Rychlost stránky má obrovský vliv na uživatelský zážitek z webu – existují nejrůznější údaje, které spojují pomalou rychlost webu s vyšším počtem odchodů, nižší mírou konverzí a obecně nespokojenými uživateli. Ale upřímně řečeno, k tomu, abyste to dokázali, nepotřebujete data, protože už pravděpodobně víte, jak neuvěřitelně otravné je pomalé načítání webových stránek, že?

Navíc s novou aktualizací Page Experience Google používá jako faktor hodnocení ve vyhledávači také metriky Core Web Vitals, jako je Largest Contentful Paint, takže pomalá rychlost stránek může být také přítěží pro optimalizaci vašeho webu pro vyhledávače.

Rychlost webu je tedy důležitá, ale také pro méně zkušené uživatele může být složitá.

Existuje cache, optimalizace JavaScriptu, optimalizace CSS, optimalizace HTML, CDN, optimalizace obrázků, prefetching, komprese, atd… asi víte kam tím mířím.

NitroPack je snadno použitelný plugin, který vám pomůže implementovat téměř všechny způsoby optimalizace výkonu, které váš web potřebuje. Vše v jednom nástroji.

Ve WordPressu stačí nainstalovat plugin NitroPack, kliknout na několik tlačítek a váš web bude okamžitě využívat výhod této služby, mezi které patří ukládání do mezipaměti, CDN, optimalizace CSS/JavaScript a mnoho dalších.

Pojďme se podívat na to jak služba funguje, jak nastavit plugin a jaké jsou plusy a mínusy.

Nitropack web

Služba NitroPack: Co všechno umí?

NitroPack je univerzální plugin pro optimalizaci rychlosti pro WordPress (a některé další platformy/CMS).

Co činí Nitropack tak zajímavým, je hlavně to, že je to opravdu vše v jednom.

Například WP Rocket je sám o sobě velmi komplexním pluginem pro rychlost stránek, ale stejně ho musíte minimálně spárovat s řešením pro optimalizaci obrázků, CDN a některými dalšími vylepšeními.

S NitroPackem není třeba vytvářet “seznam” nástrojů pro optimalizaci výkonu. Prostě vše udělá za vás. Zde je seznam funkcí, které pokrývá:

  • Ukládání do mezipaměti – včetně inteligentního ukládání stránek do mezipaměti s přednačítáním a inteligentním vymazáváním mezipaměti a také ukládání do mezipaměti prohlížeče.
  • CDN – integrovaná síť CDN s více než 70 globálními body, kompresí Gzip/Brotli a dalšími funkcemi.
  • Optimalizace CSS – včetně obsluhy kritických CSS nad záhybem, takže můžete zvýšit počáteční časy načítání, včetně metriky Largest Contentful Paint.
  • Optimalizace JavaScriptu – můžete odložit skripty, abyste zlepšili počáteční časy načítání, a jinak optimalizovat všechny JavaScripty vašeho webu. NitroPack má také jedinečný způsob přesunu skriptů mimo hlavní vlákno procesoru a odložení skriptů až do interakce uživatele – více o tom níže.
  • Optimalizace obrázků – dokáže automaticky komprimovat/měnit velikost obrázků a převádět je do formátu WebP. K dispozici je také nová funkce adaptivního nastavení velikosti, která umožňuje dynamicky zobrazovat uživatelům různé obrázky podle velikosti jejich obrazovky.
  • Optimalizace HTML – včetně pokročilých detailů, jako je předpřipojení DNS pro klíčové zdroje.
  • a mnoho dalšího.

Pokud vás to zajímá, mají to pěkně popsané na webu nitropack.io.

Jak začít používat Nitropack

Kromě komplexních funkcí pro optimalizaci rychlosti webu je jednou z nejsilnějších výhod balíku NitroPack jeho snadné nastavení.

Díky několika přednastaveným režimům optimalizace můžete mít plně optimalizované stránky doslova za pár minut.

Podívejme se, jak to funguje…

1. Přidejte vaši webovou stránku

Nejprve přidejte své webové stránky prostřednictvím ovládacího panelu NitroPack nebo se zaregistrujte. Využít můžete i náš slevový kupón WPLAMA na 5% slevu.

Nitropack přidání webu

Poté připojte svůj účet NitroPack ke svému webu pomocí nástroje pro připojení. Pro WordPress to znamená nainstalovat plugin NitroPack. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

WordPress plugin NitroPack

Po instalaci a aktivaci běžte do Nastavení → NitroPack a propojte web s účtem.

Propojení webu a NitroPack

2. Zvolte si režim optimalizace

Nyní můžete zvolit režim optimalizace. Toto je jedna z nejoblíbenějších částí NitroPacku, protože díky ní je NitroPack tak jednoduchý na nastavení.

Místo toho, abyste se museli zabývat spoustou samostatných nastavení, jako je tomu u většiny pluginů, NitroPack vám pouze umožní vybrat si přednastavenou konfiguraci podle vašich potřeb. Pokročilejší uživatelé si však stále mohou s nastavením pohrát (v nastavení služby je velké množství detailního nastavení).

Nastavení NitroPack

Základní nastavení optimalizace můžete provést z WordPress nebo z nastavení služby.

K dispozici je pět různých režimů, ale myslím, že většina lidí bude chtít zvolit režim Strong, protože nabízí dobrou rovnováhu mezi zlepšením výkonu a zároveň zachováním fungování vašeho webu.

Případně doporučuji režim Ludicrous, protože v něm dojde k největšímu zlepšení skóre PageSpeed a Core Web Vitals. Doporučuji však být s tímto režimem opatrný a důkladně poté web otestovat, protože způsob, jakým zpožďuje JavaScript, může narušit některé funkce na vašem webu.

Pokud například vaše mobilní menu závisí na JavaScriptu, režim Ludicrous by v něm mohl způsobit podivné chování. Na druhou stranu, pokud máte menu založené na CSS, nemusel by to být problém.

Takže – pro začátek si klidně hrajte s režimem Ludicrous, ale buďte připraveni se vrátit k režimu Strong, pokud se vyskytnou nějaké problémy.

V nastavení také doporučuji zapnout funkce Cache Warmup a HTML Compression.

Plné nastavení NictroPack

2b. (Volitelné) Detailní nastavení

Pokročilejším uživatelům nabízí NitroPack také spoustu možností, jak upravit nastavení. Můžete vyloučit určité stránky, skripty, soubory cookie, zdroje, parametry dotazů atd.

Získáte také několik šikovných možností, jako je možnost optimalizovat reklamní skripty, vymazat mezipaměť pomocí webhooku a další:

Pokročilé nastavení NitroPack

Pokud jste běžný uživatel, můžete tuto část ignorovat. Pokud jste ale pokročilý uživatel, pravděpodobně nastavení oceníte.

Tato nastavení vám také může pomoci používat režim Ludicrous bez problémů, protože můžete vyloučit určité skripty, jejichž načítání nechcete zdržovat.

NitroPack Cena

Za prvé, NitroPack má bezplatný plán, který podporuje až 5 000 návštěvníků měsíčně a 1 GB CDN se všemi funkcemi. Pokud máte stránky s nízkou návštěvností, může vám tento bezplatný plán vyhovovat, alespoň ze začátku.

Nevýhodou bezplatného plánu je však to, že obsahuje logo NitroPack v patičce webu. Někomu to nemusí vadit, ale je dobré o tom vědět.

Pokud překročíte bezplatné limity nebo chcete logo NitroPack jen odstranit, budete si muset zaplatit předplatné. Placené plány NitroPack umožňují měsíční i roční fakturaci. Pokud budete platit ročně, získáte dva měsíce zdarma.

Všechny druhy předplatného mají stejné funkce – liší se pouze limity zobrazení stránek a kapacitou pro CDN. Každé předplatné je pouze na jeden web. Pokud máte hodně webů, můžete si zažádat o vlastní plán.

NitroPack ceník

Pokud má váš web více než milion zobrazení stránek nebo vyčerpá více než 500 GB v CDN, můžete se také obrátit na prodejce NitroPacku s žádostí o vlastní přeplatné.

Na všechny předplatné se navíc vztahuje 14denní záruka vrácení peněz, takže nic neriskujete.

Využít můžete i náš slevový kupón WPLAMA na 5% slevu.

Shrnutí na závěr

Hlavní výhodou NitroPacku je jeho jednoduchost a komplexnost. Je to jeden nástroj, který implementuje téměř všechny taktiky optimalizace výkonu, včetně jedinečných přístupů, jako je způsob, jakým zpožďuje JavaScript a přesouvá jej mimo hlavní vlákno procesoru. Myslím, že nenajdete jednodušší způsob, jak přejít od nuly k plně optimalizovanému webu.

Pro mnoho lidí, zejména pro netechnické uživatele WordPress, je to opravdu dobrá nabídka.

Hlavní nevýhodou NitroPacku je, že je drahý, alespoň z pohledu WordPressu. Pokud máte omezený rozpočet, můžete najít levnější pluginy pro optimalizaci rychlosti webu (například WP Rocket) nebo si dokonce můžete vytvořit docela dobrý optimalizační balíček pomocí zcela bezplatných pluginů pro WordPress.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

4 názory na “NitroPack: Jednoduchá, ale účinná optimalizace rychlosti WordPress webu”

  1. Miroslav Bartík

    Ahoj, zajímalo by mě srovnání s pluginy jako je WPRocket nebo Perfmaters/Asset CleanUp 🙂

    1. Ahoj, řekl bych, že je to projekt od projektu. Pokud je web na slabším nebo sdíleném hostingu, tak je efekt veliký oproti využití lokální optimalizace bez CDN. Nicméně pokud máš dobře nakonfigurovaný server, tak jsem lepších výsledů dosáhl s kombinací WP Rocket a Imagify. Doporučil bych otestovat, mají money back.

  2. Určitě zajímavý plugin. Efekt je vidět i ve free verzi. Jen mám problém s tím, že administrace na jejich stránce je k ničemu. Vše je překryté jakýmsi modrým filtrem přes který není možné nejen nic ovládat ale ani se odhlásit z nástěnky administrace.
    Takže můj závěr – určitě dobrý plugin, ale funkčnost nástěnky mi říká – placenou verzi ani náhodou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru