WordPress návody

Jak ve WordPress udělat náhledový obrázek povinný

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nedávno jsem u jednoho klienta řešil, proč se mu rozpadá vzhled stránky. Chyba byla v tom, že zapomíná u příspěvků nastavovat náhledové obrázky. V tomto článku si ukážeme, jak udělat náhledový obrázek povinný před publikací příspěvku.

Co je to náhledový obrázek?

Náhledový obrázek je výchozí funkce WordPress, kde si k příspěvku můžete nastavit obrázek, který může být využit například v archivu rubriky, při sdílení na sociálních sítích nebo jakkoliv jinak.

Právě to, že je to tak často používaná vlastnost, tak může vést k problémům, když jej zapomenete nastavit. Ano, dá se to řešit několika způsoby (nastavení výchozího obrázku, automatickým vybráním prvního obrázku z těla příspěvku), ale podle mě je nejlepší a zároveň nejjednodušší udělat nastavení náhledového obrázku povinným před publikováním příspěvku.

Jak udělat náhledový obrázek povinny?

Nejprve si nainstalujte plugin Require Featured Image. Plugin můžete nainstalovat přímo z WordPress administrace, protože se nachází v oficiálním katalogu.

Plugin neobsahuje žádné nastavení a funguje ihned po aktivaci.

Když nyní budete vytvářet nový příspěvek, zobrazí se v horní části obrazovky zpráva:

Tento obsah nemá žádný náhledový obrázek. Musí být nastaven před publikováním tohoto obsahu.

Testovací příspěvek

Testovací příspěvek

Dokud náhledový obrázek nenastavíte, bude tlačítko Publikovat neaktivní.

Jakmile náhledový obrázek k příspěvku nastavíte, tlačítko Publikovat se stane aktivní. Pokud tento plugin budete používat, určitě editorům usnadní práci, protože autoři článku na náhledový obrázek nebudou moci zapomenout.

Pokud chcete další dobrý tip pro práci s náhledovými obrázky, podívejte se na článek Chytřejší ořezávání náhledových obrázků s My Eyes Are Up Here.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

9 komentářů

 • No nejlepší je udělat šablonu tak, že i bez náhledového obrázku se zobrazí korektně.
  Přeci jen mohu nasazovat novou šablonu na web, kde doposud byla šablona, která náhledové obrázky nepodporovala. Po nasazení se mi tedy web rozsype. Zatím co, když budu jako programátor na toto myslet, tak je vše v pohodě.

 • Dobrý den, prosím, poradíte mi? Mám na hlavní, úvodní stránce fotografii, kterou bych chtěla zmenšit (posunout). Vůbec nevím, jak se na ni dostat. Bohužel nevím, jakou mám šablonu. 🙁
  Prosím poradíte mi?

  Děkuji velice, M.

  • Dobrý den,
   bohužel, abych mohl poradit, potřeboval bych více informací. Kdyžtak mi napište e-mail a domluvíme se.

 • Dobrý den,
  Vycentrovala jsem text příspěvku a náhledový obrázek se mi tedy v příspěvku zobrazuje stále vlevo. Nemáte nějaký článek na toto? Nebo tip?
  Děkuji, Lenka

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!